Fischer Panda Jeneratör

Fischer Panda Jeneratör Fischer Panda Jeneratör Piga Marin

 

Kompakt, Hafif ve Sessiz

Süper sessiz ses izolasyon sistemi

Fischer Panda marin jeneratörlerinin 25 kW'a kadar olan modelleri, standart "3D" ses izolasyon malzemesi ile kaplanmış "GFK" ses izolasyon kabini ile birlikte teslim edilir. Opsiyonel olarak "4DS" ses izolasyon malzemeli modelleri de yapılmaktadır. 30 kW'den daha yüksek olan modellerde ses izolasyon kabininin paslanmaz çelik versiyonu olan "Metal Professional Line" (MPL) kabinler verilir. 11 parçadan oluşur (jeneratör boyuna göre). MPL ses izolasyon kabinlerine 6-25 kW'lık modeller için ilave ücret ödenerek sahip olunabilir. 

Fischer Panda size, klasik asenkron jeneratörünün bütün avantajlarını patentli "Voltaj Kontrol Sistemi" (VCS) ile birlikte sunar. Bu sistemin sağladığı kontrol, birçok konvansiyonel senkron jeneratör tarafından bile sağlanamaz. Bunu uzun yıllardan beri yapılan çok sayıdaki test açıkça kanıtlamıştır.

Kullanım güvenliği ve çalışma ömrü hususunda Panda asenkron jeneratörler her zaman yüksek bir standarda sahip olmuşlardır. Bundan dolayı yüksek güvenlik ve koruma talep edildiği zaman Panda jeneratörler her zaman ilk tercih sebebidir. Bu, profesyonel uygulamalarda, güvenlik hizmetlerinde ve teknik müdahele birimlerinde büyük önem taşır.

Jeneratör sistemlerinde rotor en hassas parçalardan bir tanesidir. Buna rağmen, Fischer Panda size rotor için ömür boyu garanti veriyor. Asıl ısıyı üreten eleman olan sargılar sabit bölümde bulunur ve  bu yapıdan dolayı sulu soğutma etkin bir şekilde gerçekleşir. 

Fischer Panda GmbH marin ve taşıt uygulamalarına uygun kompakt ve dizel jeneratörler üretmektedir. Bu ürünlerin hepsi Fischer Panda markasıyla dünya çapında 60'dan fazla ülkede satılmaktadır. Fischer Panda'nın üretmiş olduğu su soğutmalı dizel jeneratörler yenilikçi, güvenli ve oldukça sessiz çalışan ürünlerdir. Ürün yelpazesi 200 farklı çeşit jeneratörü kapsar ve bunların performansları da 2,5 kW ile 100 kW arasında çeşitlilik gösterir. Fischer Panda jeneratörlerinin öne çıkan özellikleri etkili çift su soğutma devreli ve hafif kompakt yapısıdır. Bu özellikler sayesinde Fischer Panda sessiz dizel jeneratörler arasında önemli bir yere sahiptir. Bu kalitesi kanıtlanmış marin ve araç tipi jeneratörler gemideki tüm elektrikli sistemlere, elektrikli tahrik sistemlerine ve tüm enerji sistemlerine gerekli gücü sağlar. 1977 yılında Paderborn Almanya merkezli olarak Icemaster GmbH adıyla kurulan şirket, 2007 yılında Fischer Panda GmbH adını almıştır.

Fischer Panda 1998 yılından beri kendi üstün teknolojisini kullanarak 18.000'den fazla jeneratör üretmiştir. Fischer Panda jeneratörlerinin yüksek verimliliğinin en önemli nedenlerinden biri oldukça etkili olan soğutma sistemidir. Bu sistem sayesinde, ses izolasyon kabininin içerisinde oluşan sıcaklığın kabul edilebilir bir seviyede kalması sağlanır. Aynı zamanda rahat hava akışı sayesinde tropikal hava koşullarında bile en iyi ses yalıtımı sağlanır. Tuzlu deniz suyu ve tropik sıcaklıklar metal parçaların galvanik korozyona (elektroliz) maruz kalmasına neden olur. Oluşan ufak bir akım bile hasarlara sebebiyet verir. Bunu önlemek için Fischer Panda, 3,2 kW'den itibaren jeneratör ve motorları soğutan çift su soğutma devresi sistemini kullanmaktadır. Motor ve jeneratör tatlı su ile soğutulur. Deniz suyu yalnızca yüksek kalite bir alaşımdan (CuNi10Fe) üretilen eşanjör ile temas halindedir.

İdeal Sinüs

Panda jeneratörde, asenkron jeneratör ile voltaj kontrollü senkron jene-ratörlerin tüm avantajları bir araya toplanmıştır. Bu katerogide yapılan bir çok testten başarıyla geçen Fisher Panda jeneratörler, tam anlamıyla mükemmel bir sinüs dalgası sağlar. Bu özellik, klimalar, şarj cihazları, yazıcılar gibi hassas elektronik aletler için ideal çalışma ortamı sağlar.

Patentli Voltaj Kontrol Sistemi (VCS) ile Voltaj Kararlılığı - Sadece ± 3V Tolerans

10 yıldan daha fazla süredir Fischer Panda, jeneratör ve makinaların kont-rolünde kendi patentli voltaj kontrol sistemini kullanır. Bu sistem sayesinde motorun devir sayısı sürekli olarak kontrol altında tutulur ve asenkron jene-ratör çıkış voltajı ± 3 V tolerans aralığında çalışır.

Jeneratör Sinyal Arayüzü

Jeneratör Sinyal Arayüzü (GSI), Fischer Panda jeneratörünün herhangi bir güç yönetimi ya da bir kontrol ağına bağlanma olanağını sağlar. Programlanabilir lojik kontrol cihazları (PLC) gibi cihazlar sayesinde uzak ve yakın mesafeden jeneratör kontrolü sağlanır. Bu modülün gerilimsiz bağlantıları, harici uygulamalardan gelen jeneratör durum sinyallerini algılayıp jeneratörü çalıştırıp durdurmayı bile mümkün kılar.

Kolay Çalışma ve Kullanım Sağlayan Fischer Panda Panelleri

Fischer Panda kontrol panelleri, jeneratörleri kamaranızın içinden yönetme kolaylığını sağlar. Gerekli olan önemli bilgileri ekrandan takip edebilirsiniz. Paneller başka panellerle paralel ya da bir slave paneline bağlanabilir. Birden fazla yere kurulabilen paneller size teknenizde rahat bir kullanım sağlar. Örnek olarak; bir panel kamarınızda iken diğeri köprü üstünde ya da makina daire-sinde olabilir.
Okunma 139376 defa